Ne Kadar Kazanırım?

 

Ne Kadar Para Kazanırım

 

     Yaz Dönemi WorkAndTravel katılımcıları aynı veya benzer konumlarda çalışan ABD vatandaşları ile aynı ücret ve imkânlara sahip olacaktır.

     Katılımcıların çalışabileceği iş seçeneklerinde saatlik ücretler ortalama 7 ile 11 dolar arasında değişir. Öğrencinin haftalık çalışma saatleri ise ortalama 30 ile 40 saat arasında değişir; yasal olarak minimum çalışma izni 30 saattir.

     Şimdi teknik bilgilendirmeyi verdiğime göre realiteden bahsedeyim:) Ne kadar çalışırsan o kadar kazanırsın aslında, bu programa gidiş amacın para kazanmak olmamalı ama seyahat ya da alışberiş için ne kadar çok para kazanırsam o kadar iyi diye düşünüyorsan her şey senin elinde, işveren çalışma şeklini beğenirse, ingilizcenden memnun kalırsa o kadar çalıştırır seni. Hem de Amerika’daki overtime sisteminden yararlanırsın çalıştığın her saat için, normalde olan saatlik ücretinin 1.5 katını alırsın.

     Örneğin saatlik ücretin 8$ ve minimum çalışma iznin haftalık 30 saat ise daha sonrası işveren tarafından ‘overtime’ olarak kabul edilebilir, dolayısıyla haftada 45 saat çalışırsan bunun karşılığını, ilk 30 saatin 8$dan sonraki 15 saatin 12$dan alırsın. Ya da diğer bir seçenek çalıştığın bölgede ikinci iş bulur daha çok para kazanırsın. İkinci iş bulmak için deeee work and travel'da ikinci işte çalışma makalesinden yardım alabilirsin. :)

 

 

Sosyal'de Paylaş

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Yorum ekle